Δευτέρα, Δεκέμβριος 21, 2009

EOI : ΑΝΑΔΕΙΧΘΗΚΑΝ ΟΙ ΠΟΛΥΝΙΚΕΣ ΑΝΑΠΤΥΞΗΣ

Η αυλαία του αγωνιστικού προγράμματος του 2009 έπεσε το Σαββατοκύριακο, 19 &
20 Δεκεμβρίου, με τους αναβληθέντες 11ους τελικούς αγώνες Ανάπτυξης
Υπερπήδησης Εμποδίων, Βόρειας και Νότιας Αττικής, που φιλοξενήθηκαν
αντίστοιχα στον Ιππικό Όμιλο Τατοίου και τον Αθλητικό Ιππικό Όμιλο Βάρης.
Κατά τη διάρκεια του διημέρου αναδείχθηκαν και οι Πολυνίκες των Αγώνων
Ανάπτυξης στις δύο περιφέρειες, στις επίσημες κατηγορίες. Στη Νότια Αττική
Πολυνίκες ήταν δύο αμαζόνες και ένας ιππέας. Η Θοδώρα Κόλλια με την
Midtgards Mollie στην Κατηγορία Ε, η Μυρτώ Νοητάκη με τον Daglas στην
Κατηγορία Ζ Νέων Ιππέων και ο Ευθύμης Κρεμιώτης με τον Vido στην Κατηγορία Ζ
Παλαιών Ιππέων. Αντίθετα στην Βόρεια Αττική στις τρεις επίσημες κατηγορίες
Πολυνίκες ήταν τρία κορίτσια, η Ελεονόρα Μέλιου με τον Libero V στην
Κατηγορία Η, η Δάφνη Κεσίσογλου με τον Litium στην Κατηγορία Ε και η
Μαριάννα Φωστηροπούλου με τον Picador στην Κατηγορία Ζ. Στο Ομαδικό Αγώνισμα
των Περιφερειών Πολυνίκης Όμιλος ήταν ο Ιππικός Όμιλος Καλυβιών, που κέρδισε
και τον τελικό αγώνα.

Τα αποτελέσματα της Νότιας Αττικής:
Κατηγορία Ε - ύψος 1.10μ. - συμμετοχές 7
1. Z. Antal - Kanyar - ΑΟΙ - 0 - 0 - 33,57
2. Χ. Αθανασοπούλου - Uranium L - ΙΟΜ - 0 - 0 - 42,48
3. Κ. Δρούγκα - Apogeja - ΑΟΙ - 0 - 4 - 39,09

Πολυνίκες Κατηγορία Ε
1. Θ. Κόλλια - Midtgards Mollie - ΙΟΚΑΛSG - 218β.
2. Κ. Δρούγκα - Apogeja - ΑΟΙ - 216β.
3. P. Del Olio - Lorano - ΙΟΜ - 140β.

Κατηγορία Ζ Νέων Ιππέων - ύψος 1.05μ. - συμμετοχές 12
1. Κ. Δρούγκα - Apogeja - ΑΟΙ - 0 - 4 - 51,72
2. Χ. Αθανασοπούλου - Parodin - ΙΟΜ 0 - 19
3. Χ. Βλάχου - Hutelle Aubourgere - ΑΙΟΒ - 0

Πολυνίκες Κατηγορία Z Νέων Ιππέων
1. Μ. Νοητάκη - Daglas - ΠΙΟ - 226β.
2. Γ. Χαραλάμπους - Clausius - ΙΟΡΟΔ - 216β.
3. Α. Πουλημένου - Valuta - ΑΙΟΒ - 212β.

Κατηγορία Ζ Παλαιών Ιππέων - ύψος 1.05μ. - συμμετοχές 13
1. Ε. Κρεμιώτης - Vido - ΙΟΜ - 0 - 0 - 40,12
2. Μ. Κουρή - Corinna 7 - ΙΟΑ - 0 - 0 - 46,01
3. Β. Γαλλαίος - Pagrana - ΙΟΑ - 0 - 4 - 36,09

Πολυνίκες Κατηγορία Z Παλαιών Ιππέων
1. Ε. Κρεμιώτης - Vido - ΙΟΜ - 230β.
2. Ι. Δημητριάδη - Fakos Marshal - ΑΟΙ - 222β.
3. Σ. Γαρδίκης - Chablis Z - ΠΙΟ - 220β.
Κατηγορία Η - ύψος 1.00μ. - συμμετοχές 25
1. Λ. Ψαρονικολάκης - Kaktusz - ΑΟΙ - 0 - 0 - 33,79
2. Κ. Τακάκης - Night and Day - ΑΙΟΒ - 0 - 0 -33,99
3. Δ. Ναρλίδη - Norik - ΑΙΟΒ - 0 - 0 - 36,10

Πολυνίκες Κατηγορία Η
1. Μ. Κουρή - Conor - ΙΟΑ - 226β.
2. Δ. Ασπρούλη - Baltymor - ΑΙΟΒ - 208β.
2.Λ. Ψαρονικολάκης - Kaktusz - ΑΟΙ - 20-8β.

Τα αποτελέσματα της Βόρειας Αττικής:
Κατηγορία Η - ύψος 1.00μ. - συμμετοχές 35
1. G. Gruppe - Tyron - ΙΟΕ - 0 - 0 - 26,13
2. Ε. Μέλιου - Libero V - ΙΠΟΑ - 0 - 0 - 27,09
3. Θ. Μπελιόγλου - Perceval des Agas - ΙΟΜ - 0 - 0 - 27,33

Πολυνίκες Κατηγορία Η
1. Ε. Μέλιου - Libero V - ΙΠΟΑ - 128,5β.
2. Σ. Τόπης - Pinelopa - ΙΟΧ - 118β.
3. Μ. Χρηστοπούλου - Silano 2 - IOMS - 107β.

Κατηγορία Ε - ύψος 1.10μ. - συμμετοχές 45
1. Μ. Δενδρινού - Roxanne 48 - ΙΠΟΑ - 0 - 0 - 27,95
2. Ε. Δενδρινού - Lollipop - ΙΠΟΑ - 0 - 0 - 30,04
3. Δ. Κεσίσογλου - Litium - ΑΙΟΕ - 0 - 0 - 30,64

Πολυνίκες Κατηγορία Ε
1. Δ. Κεσίσογλου - Litium - ΑΙΟΕ - 128β.
2. Σ. Τόπης - Dakota - ΙΟΧ - 125β.
3. Μ. Χριστοπούλου - Silano 2 - IOMS - 116β.

Κατηγορία Ζ - ύψος 1.05μ. - συμμετοχές 30
1. Ε. Gustavsson - Chaconne - ΙΟΠ - 0 - 56,27
2. Μ. Φωστηροπούλου - Picador - ΙΟΤ - 0 - 56,94
3. Μ. Αβράτογλου - Dromore - ΙΟΚΑΛSG - 0 - 59,80

Πολυνίκες Κατηγορία Ζ
1. Μ. Φωστηροπούλου - Picador - ΙΟΤ - 176β.
2. Η. Πατρινού - Touch the Color - ΙΠΟΑ - 154β.
3. Α. Καρακασίλη - Pentagon - ΙΟΚΑΛSG - 140β.

Ομαδικό Αγώνισμα Περιφερειών - ύψος 1.05μ.
1. ΙΟΚΑΛSG - 9
2. AOI - 12
3. ΙΠΟΑ - 21

Πολυνίκες Ομαδικό Αγώνισμα Περιφερειών
1. ΙΟΚΑΛSG - 126β.
2. ΑΟΙ - 116β.
3. ΙΠΟΑ - 46β.